Tipy pohovek

Jaká pohovka by byla ideální pro váš obývací pokoj? Krásná příroda ve stylu kůže, která je symbolem luxusu a nádhery, nebo jen pokrytí barevnými tkaninami? Často přemýšlíme nad účelností a nápadem, zdali máme přidat křesla navíc pro hosty či je pro nás důležitější naše pohodlí. Zde máte několik nápadů a vizí.

Pohodlnost sedací soupravy je stejně důležité jako její design. Je mnoho rozhodnutí, které majitele vedlo k tomu co nejdříve zařídit obývací pokoj. Časový nátlak ovšem vede k ne příliš dobrému rozhodnutí. Obývací pokoj je místnost, kde budete často v relaxaci, proto je důležité udělat si čas pro správný výběr nábytku.

Ne pokaždé se v domě nalezne místnost pro oddělenou část, kde bude k dispozici obývací pokoj. I tak bychom se měli snažit tuto část opticky oddělit od rušné části domu. Příjemným vymezením této zóny je například vkusný koberec před pohovkou.

Existuje celá řada doplňků pro vytvoření příjemné atmosféry, jedním z nich je také krb. Praskání dřeva společně s příjemným světlem a teplem je relaxací velmi účinnou. Dostatek knih a časopisů pro chvíle uvolnění. Vhodné jsou také polštáře pro podložení zad.

Vše souvisí se vším, druh podlahy, barva obývací místnosti, množství oken a doplňků, které vybarví pokoj. Většinou kupujeme sedací soupravu do místa, kde je už design doplňků předem stanoven. Není to vždy lehký úkol.

U typu pohovky na poslední fotografii, vidíme také účelnost, který tento nábytek plní. Existuje spousta variant, kde moderní tvar a nápad má velkou převahu.

Foto: designrulz.com
| Rubriky: Interiér