Jak vypadá moderně zařízený podkrovní byt?

Velmi příjemně a moderně zařízený byt nacházející se v Praze v Dejvicích je ukázkou toho, jak vzdušně a přitom útulně může vypadat podkrovní byt i ve starším domě.

Tento podkrovní byt usazený v domě z konce 19. století představuje zajímavou výzvu jak obnovit ladné proporce obývacího pokoje a současně využít možností nabízených z dřívějška, které byly umístěny do mezipatra.

Majitel je obchodní manažer a sběratel zvířecích trofejí, který chtěl prostor, jež by mu umožnil svou rostoucí sbírku vystavit. Chtěl také domov se zátiším ze svých častých služebních cest.

Spodní patro je prostorem pro zábavu - jeho veřejná povaha je podtrhnuta velkým otevřeným prostorem včetně kuchyně s barovým stolem a jídelním koutem. Toto patro má také dva apartmány - v prvním se nachází obývací pokoj, média a pokoj pro hosty; v druhém je hlavní ložnice, koupelna, šatna a užitné plochy. Pokoj pro hosty je oddělen od pracovního prostoru velkými prosklenými dveřmi, které byly navrhnuté s ohledem na to, že budou většinu času otevřené. Hlavní ložnice je ukotvena na každé straně neobvyklými prostory - z jedné strany vanou s parní sprchou a skříní a z druhé strany velkými ocelovými posuvnými dveřmi do ložnice. Schodiště se tak stává stuhou z oceli, která létá nad spodním patrem. Horní patro zahrnuje druhou hlavní ložnici s malou koupenou a velkou šatní místností, obývací částí a vstupem na terasu.

Barevné schéma je sjednoceno bílou na stěnách, podlahách a stropech. Zvířecí trofeje tak poskytují barvené akcenty stejně jako dřevěné trámy a několik ocelových prvků.

zdroj: homedsgn.com

| Rubriky: Nezařazené