12 Tipů na balení při stěhováníBudete se stěhovat a nevíte si rady s balením? Kde začít, jak vše zorganizovat nebo co je zbytečné vůbec balit? Určitě si přečtěte tyto rady!

Tip #1: Zbavte se nepotřebných věcí.
U každé věci si položte otázku (hlavně u oblečení) “Použil/a jsem to v posledním roce?”. Pokud je vaše odpověď “ne”, máte jasno. Zbavte se věcí, které nepoužíváte a nikdy používat nebudete. Při balení stejně zjistíte, kolik nepotřebných “hloupostí” doma schováváte. Můžete je prodat na internetu nebo darovat. Pamatujte, čím méně budete mít věcí, tím je stěhování snažší a levnější :)


 

Tip #2: Udělte každému pokoji svou barvu.
Označte si krabice barevnou lepící páskou podle místností, budete se v hromadách beden více orientovat, až je budete odnášet do pokojů. (Pozn. Nezapomeňte obsah krabic napsat na víko nebo jiné viditelné místo na krabici. Doporučuji také první vybalovat koupelnu, kuchyň, ložnici a poté ostatní místnosti.)


 

Tip #3: Zabalte si “uklízecí” bednu s věcmi, které budete potřebovat hned po nastěhování + tašku zakladních potřeb.
Příkladný obsah: odpadkové sáčky, krabice, kýbl, nůžky, čistící prostředky, houbičky a hadříky, papírové ubrousky, toaletní papír, mýdlo, prostředek na nádobí. Pokud víte, že vše nevybalíte za jeden den, určitě si nezapomeňte zabalit zvlášť věci se základními potřebami - jako: peněženku, doklady, nabíječku, hygienické potřeby, náhradní oblečení, pár kusů nádobí - hrneček, talíř, miska, lžička, příbor, aj.


 

Tip #4: Použijte papírový obal a lepicí pásku k zabalení příborů.
Ušetří vám to čas a námahu při vybalování.


 

Tip #5: Na kuchyňské a koupelnové věci z šuplíků použijte samozavírací sáčky.

Vybalování je o mnohem jednodušší, když jsou drobné věci u sebe.


 

Tip #6: Koření naskládejte do hrnců nebo plechů.
Ušetříte tím spousty místa, když vyplníte prázdné nádoby menšími předměty. Stejně tak se dá použít odpadkový koš a jiné boxy.


 

Tip #7: Použijte karton k rozdělení nádobí v krabici.
Všechno nádobí a křehké věci by měly být zabaleny minimálně v papírových obalech (např. staré letáky, noviny). Riziko rozbití ještě snížíte tím, když jednotlivé nádobí proložíte kusem kartonu, nebo jiného pevnějšího (měkkčího) materiálu.


 

Tip #8: Šetřete čas i práci.
Pokud už některé věci máte roztříděné v bednách, jako na obrázku, stačí je zabalit do folie nebo sáčku a přelepit izolepou. Šetříte čas jak při balení, tak při vybalování.


 

Tip #9: Přelepte všechny nádoby, které by mohly vytéct.
Např. šampony, čisticí prostředky, oleje,...


 

Tip #10: Pro rychlé balení oblečení použijte odpadkový sáček.
Jednoduše oblečení dejte i s ramínky do sáčků a zavažte.


 

Tip #11: Mnohoúčelová balící fólie.
Balící folie je taková větší a silnější potravinářská fólie, které umožňuje k sobě svázat věci i bez lepící pásky. Také jimi lze zabalit deky a peřiny nebo chránit nábytek.


 

Tip #12: Použité krabice a materiál pošlete dál.
Než začnete balit před stěhováním, poptejte se po bednách svých známých nebo v obchodech. Po vybalení je můžete prodat nebo darovat, určitě se ještě někomu budou hodit.


 

zdroj: hip2save.com

| Rubriky: Nezařazené